Atostogos – misija įmanoma. Patarimai, norintiems keliauti

Dalinuosi su jumis patarimais, įžvalgomis, kurie padės sutaupyti kelionei, sutaupyti kelionės metu ir grįžus namo mėgautis prisiminimais, nejaučiant papildomo finansinio streso!

Pirmasis ir pats svarbiausias patarimas, tai susiformuokite savo kelionės biudžetą. Apgalvokite viską: kelionės išlaidas nuo namų durų iki galutinės stotelės, nakvynės kainą, galimas ekskursijas, pramogas, maisto išlaidas, lauktuves, jei tokių planuojate įsigyti ir, žinoma, kelionės draudimą. Taip pat rekomenduoju prie biudžeto papildomai pridėti bent 10% nenumatytoms, neplanuotoms išlaidoms. Tik atlikę šiuos namų darbus, žinosite, kokia pinigų suma yra reikalinga, koks yra jūsų finansinis tikslas. 

Antrasis, jei jau žinote, kada norėtumėte atostogauti, turite kelionės biudžetą, tai viskas, ką lieka padaryti – taupyti. Rekomenduoju taikyti labai paprastą taisyklę, turimą biudžeto sumą padalinti iš mėnesių likusių iki kelionės ir kiekvieną mėnesį atsidėti atitinkamą sumą pinigų. Jei matote, kad suma yra per didelė ir galimybės tiek atsidėti neturite – atitolinkite kelionės datą arba ieškokite papildomo uždarbio galimybių. Tai gali būti apmokami viršvalandžiai darbe, hobio pavertimas papildomomis pajamomis ar papildoma trumpalaikė veikla, kuri papildytų jūsų biudžetą.

Trečiasis, papildomoms, smulkioms išlaidoms galite taupyti, pasitelkdami elementariausią taupyklę. Jei naudojate grynuosius pinigus, tiesiog grąžą, kurią gaunate monetomis, talpinkite būtent į ją. Tai paspartins patį taupymą ir sutaupysite papildomų lėšų kelionei.

Ketvirtasis, užsitikrinkite, jog grįžę po atostogų, nebūsite išleidę visų savo santaupų ar gautų pajamų. Priešingu atveju, po nuostabių atostogų, galite jausti finansinį stresą. Todėl labai svarbu pasiruošti finansiškai ne tik pačiai kelionei, bet ir gyvenimui po jos.

Penktasis, kuriam laikui, gali tekti atsisakyti kažkokių pomėgių ir smulkių, bet ne itin reikšmingų išlaidų. Todėl peržiūrėkite savo mėnesio išlaidas ir pažiūrėkite, ko galėtumėte kuriam laikui atsisakyti, jog išvyktumėte į savo svajonių atostogas.

Auksinė taisyklė – nekeliaukite už paskolintus pinigus, verčiau pirmiau susitaupykite ir keliaukite po to. Tokiu atveju, grįžus nereikės dengti įsiskolinimų ir galėsite vėl pradėti taupyti sekančioms svajonių atostogoms.

Viskas, ko jums reikia: nusimatyti kelionės biudžetą, įsivertinti per kiek laiko galėsite sutaupyti norimą pinigų sumą, tuomet išsirinkti kelionės datą, taupyti ir galiausiai mėgautis nuostabiu laiku su draugais ar šeimos nariais.

Gerų įspūdžių!

Šarūnė iš Inspira

Pirkinių krepšelis